Malbet Olsztyn - Realizacje: Utylizacja azbestu, Budowa domów, Konstrukcje stalowe, Wymiana pokryć dachowych, Budowa hal Malbet Olsztyn: Konstrukcje stalowe, Budowa hal Malbet Olsztyn - Hale systemowe: wiaty rolnicze, warsztaty, fermy, magazyny, chlewnie, stodoły Malbet Olsztyn - wiaty rolnicze, zadaszenia Malbet Olsztyn - hala 5-10-15: garaże, warsztaty Malbet Olsztyn: Budowa domów, Wymiana pokryć dachowych

Hale systemowe dla rolnictwa

Rolnictwo

Polskie gospodarstwa rolne stają się coraz bardziej nowoczesne. Na polskiej wsi inwestuje się w światowej klasy sprzęt rolniczy, nowe technologie chowu zwierząt oraz sortowania i przechowywania płodów rolnych. Inwestuje się również w infrastrukturę obejmującą budowę nowych, funkcjonalnych i użytecznych hal dla rolnictwa.

Takie podejście daje wymierne korzyści w postaci wzrostu wydajności produkcji rolnej, podniesienia konkurencyjności gospodarstwa rolnego, ale także zwiększeniu komfortu hodowli zwierząt i bezpieczeństwa wszelkich prac gospodarskich. Każdy obiekt rolniczy, przed przystąpieniem do ofertowania  i projektowania jest przez nas dokładnie analizowany pod kątem jego przeznaczenia.

 • budynki hodowlane
  W naszej ofercie znajdziecie Państwo projekty budynków hodowlanych. Oprócz projektowania możemy zaoferować Państwu także dostawę materiałów potrzebnych do budowy budynków hodowlanych, jak również zająć się procesem budowlanym. Przy projektowaniu projektów budowlanych budynków hodowlanych  skupiliśmy się przede wszystkim na dopasowaniu budynku do potrzeb technologii. Skupiamy się przede wszystkim na tym, aby zapewnić odpowiedni komfort dla zwierząt, aby dzięki temu zapewnić najlepsze wyniki w produkcji.
 • stodoły
  Bardzo ważną zaletą hal systemowych dla rolników  jest fakt, że dzięki modułowej konstrukcji Inwestor zyskuje możliwość dowolnego powiększania i pomniejszania powierzchni użytkowej obiektu. W każdej chwili można zmienić powierzchnię hali dostawiając lub usuwając dodatkowe moduły. Daje to także możliwość całkowitego demontażu stodoły i przeniesienia go w inne miejsce.
 • magazyny słomy i zboża
  Polskie gospodarstwa rolne prężnie rozwijają się inwestując w sprzęt rolniczy, nowe technologie chowu zwierząt oraz sortowania i magazynowania płodów rolnych. Powiązane jest to z budowaniem obiektów do prowadzenia w/w działalności. Przy magazynach istotne są informacje dotyczące sposobu magazynowania, rodzaju i ilości magazynowanego towaru, parametrów przechowywania temperatury i wilgotności.
 • fermy
  Mierząc się z nowymi technologiami wprowadzanymi sukcesywnie na rynek dedykowany hodowli drobiu pragniemy wyjść na przeciw coraz wyższym standardom zarówno higienicznym, budowlanym jak i wizualnym stawianym inwestorom, którzy pragną zmodernizować bądź rozpocząć budowę kurnika. Tradycyjne, stosowane wcześniej systemy bazowały na ścianach murowanych zazwyczaj ocieplonych styropianem i dachach wykonanych częstokroć z eternitu wraz z elementami sufitu podwieszanego. Nasza propozycja bazuje na wykorzystaniu płyt warstwowych z bezpiecznym rdzeniem poliuretanowym w okładzinach z powłokowanych poliestrem blach, bądź w powłokach specjalnych, wysoce odpornych na duże stężenie amoniaku i uryny panujące wewnątrz obiektów inwentarskich.
 • ujeżdżalnie koni
  To idealny sposób na kontynuowanie tego wspaniałego sportu podczas okresu zimowego. Jeźdźcy czuja się tam bezpiecznie i w pełni mogą skupić się na ćwiczeniach. Izolowane ściany chronią przed złą pogodą i przeszkadzającymi bodźcami zewnętrznymi. Koń, zwierze z natury płochliwe pozbawiony jest podstawowej broni, czyli ucieczki. Zwierzęta czują się komfortowo i są bardziej skłonne do współpracy.
 • chlewnie
  Różne wymogi dotyczące hodowli zwierząt bądź przechowywania płodów rolnych mają również wpływ na typy obudowy hal rolniczych. Dla budynków chlewni, ściany często wykonywane są w technologii murowanej lub podnoszonych siatek i żaluzji zapewniających dodatkową wentylację i doświetlenie obiektu światłem naturalnym.
 • obory
  Jeżeli chodzi o obory  to wymiary obiektów są tak dobierane aby spełnić podstawowe parametry użytkowe wynikające z przeznaczenia hali. I tak przy projektowaniu obór, podstawowym parametrem jest ilość inwentarza oraz ,co może jest najważniejsze, dobrostan zwierząt w hodowli.
 • budynki gospodarskie
  Każdy budynek gospodarski, przed przystąpieniem do ofertowania i projektowania jest przez nas dokładnie analizowany pod kątem jego przeznaczenia. Inne wymagania stawia się budynkom inwentarskim a inne magazynom płodów rolnych czy sortowniom warzyw.
 • garaże maszyn rolniczych, garaże sprzętu rolniczego
  Polskie gospodarstwa rolne stają się coraz bardziej nowoczesne. Na polskiej wsi inwestuje się w światowej klasy sprzęt rolniczy, nowe technologie chowu zwierząt oraz sortowania i przechowywania płodów rolnych. Inwestuje się również w infrastrukturę obejmującą budowę nowych, funkcjonalnych i użytecznych hal dla rolnictwa.
 • pieczarkarnie
  Nowoczesna pieczarkarnia często jest obiektem o dużo większych wymaganiach użytkowych niż hipermarkety, hale produkcyjne, magazyny. Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na trwałość budynku oraz bezpieczeństwo i efektywność uprawianych w nim pieczarek. Jest to wysoka wilgotność w komorach uprawowych, różnica temperatur pomiędzy komorami, a warunkami na zewnątrz budynku - dezynfekcja termiczna, zagrożenie chorobami i owadami.