Malbet Olsztyn - Realizacje: Utylizacja azbestu, Budowa domów, Konstrukcje stalowe, Wymiana pokryć dachowych, Budowa hal Malbet Olsztyn: Konstrukcje stalowe, Budowa hal Malbet Olsztyn - Hale systemowe: wiaty rolnicze, warsztaty, fermy, magazyny, chlewnie, stodoły Malbet Olsztyn - wiaty rolnicze, zadaszenia Malbet Olsztyn - hala 5-10-15: garaże, warsztaty Malbet Olsztyn: Budowa domów, Wymiana pokryć dachowych

Hale systemowe dla przemysłu

Na poszczególnych etapach projektowania i produkowania, opieramy się na nowoczesnym oprogramowaniu i równie innowacyjnych technologiach wytwórczych. Dzięki temu hale przemysłowe powstałe w naszym parku produkcyjnym mają szeroki zakres zastosowania.

 • hale przemysłowe
  Doskonale nadają się do prowadzenia wszelkiego rodzaju działalności produkcyjnej. Hale te obudowane wysokiej jakości płytami warstwowymi, wypełnionymi pianką poliuretanową, wełną mineralną lub styropianem, charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną, co przekłada się na komfort pracujących tam osób. Nasze hale przemysłowe znajdują również idealne zastosowanie jako hale chłodnicze, gdzie najważniejszym parametrem jest utrzymanie określonej temperatury niezależnie od czynników panujących na zewnątrz hali
 • hale magazynowe
  Są idealnym zastosowaniem do przechowywania towarów. Nasze hale mogą być obudowane w zależności od potrzeb klienta blachą trapezową lub płytą warstwową. Niezależny system bram przemysłowych, podestów załadowczych, regałów pozwoli na optymalne dostosowanie do potrzeb magazynowania wszelkiego rodzaju towarów.
 • hale garażowe
  Nasze hale garażowe pozwolą zapomnieć o kłopotach z parkowaniem Waszych pupili, z nami możecie spać spokojnie, Wasze auto jest w dobrych rękach. Garaże blaszane posiadają bardzo atrakcyjną cenę to duży atut blaszaków w porównaniu do murowanych budynków gospodarczych.
 • hale stalowe
  Nowoczesne hale o konstrukcji stalowej są bardziej ekonomiczną alternatywą dla budownictwa tradycyjnego. Ich prefabrykacja, wg opracowanych projektów montażowych, eliminuje do minimum możliwość wystąpienia błędów konstrukcyjnych oraz wyraźnie skraca czas montażu hali na budowie. Montaż hal o konstrukcji stalowej, w przeciwieństwie do hal tradycyjnych, może odbywać się praktycznie przez cały rok, ponieważ czynniki atmosferyczne (w tym przede wszystkim niskie temperatury) w znacznie mniejszym stopniu ograniczają możliwość prowadzenia prac budowlano – montażowych.
 • hale rozbieralne
  Wszystkie nasze konstrukcje są w pełni rozbieralne, ponieważ połączenia konstrukcyjne elementów budynku wykonywane są za pomocą śrub i nakrętek sześciokątnych o wysokiej wytrzymałości. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i bezproblemowe przeniesienie konstrukcji hali w dowolne miejsce bez utraty jej walorów.
 • hale prefabrykowane
  Prefabrykowane hale najczęściej wykorzystuje się przy budowie obiektów sportowych  wykonywane w technologii konstrukcji stalowych lub żelbetowych. Dzięki najlepszemu stosunkowi ceny do jakości, czasu realizacji oraz właściwości użytkowych obiektów dominującą rolę odgrywają obiekty wznoszone w oparciu o konstrukcje stalowe.
 • hale produkcyjne
  Tworzymy hale przemysłowe o dowolnych wymiarach.Do wykonania tego typu obiektów wykorzystujemy przede wszystkim konstrukcje stalowe i wysokiej jakości materiały izolacyjne. Zadaniem Malbet jest zaprojektowanie i wybudowanie dla klienta, funkcjonalnego budynku, który pozwoli na szybką i łatwą obsługę zleceń.
 • hale tymczasowe
  Może zdarzyć się sytuacja, w której Państwa halę sportową czeka przebudowa a być może nawet rozbiórka. Być może będą Państwo potrzebowali zbudować nową halę? W takiej sytuacji może pojawić się problem, że na czas przebudowy lub budowy nowej hali sportowcy nie będą mieli gdzie trenować. A może chcą Państwo rozbudować istniejący obiekt, albo też uległ on zniszczeniu na skutek klęski żywiołowej? W takich chwilach tymczasowa hala sportowa stanie się idealnym rozwiązaniem.
 • składy materiałów
  Prowadzenie zakładu produkcyjnego rodzi potrzebę posiadania dużych zasobów magazynowych. Należy przewidzieć miejsce nie tylko na składowanie wykorzystywanych przy produkcji surowców i półproduktów, ale też magazyny wyrobów gotowych, które następnie są dystrybuowane do docelowych klientów lub pośredników. Składy materiałów budowane przez firmę Malbet służą do przechowywania różnego rodzaju produktów, nie tylko codziennego użytku, czy produktów przemysłowych, ale i spożywczych.
 • składy towarowe
  Przy projektowaniu składów towarowych  firma Malbet bierze pod uwagę sposób magazynowania w obiekcie - mianowicie czy w składzie towarowym  wykorzystywany będzie system regałów, czy też zupełnie inny sposób składowania produktów. Najczęściej w składach towarów projektowane jest też zaplecze sanitarne i socjalne na potrzeby przyszłych pracowników magazynu.
 • zakłady produkcyjne
  Hale produkcyjne naszej firmy to konstrukcje praktyczne i ekonomiczne - przejrzysta powłoka zadaszeń pod wpływem promieni słonecznych daje jasną poświatę, tym samym umożliwiając korzystanie z nich w ciągu dnia bez potrzeby włączania oświetlenia.
 • zadaszenia obiektów
  Różnego rodzaju zadaszenia – doskonale nadają się na małe wiaty, garaże dla samochodów, zadaszenia stacji paliw. Jesteśmy w stanie zaprojektować, wykonać i zamontować każdą nietypową konstrukcję ze stali, aluminium lub innych materiałów.
 • magazyny surowców
  Proponowane przez nas rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na stworzenie przestrzeni optymalnej dla potrzeb składowania różnego rodzaju surowców, a nowoczesne linie produkcyjne profili stalowych dają niemal nieograniczone możliwości tworzenia magazynów surowców. Elastyczność budowy w naszym systemie umożliwia wznoszenie zarówno małych magazynów o powierzchni około 500 m2 i wysokości strefy składowej od około 5 do 6,5 metrów jak i przemysłowych magazynów wysokiego składowania posiadających większą powierzchnię i wysokość użytkową.
 • magazyny części
  Oferowane  magazyny części zamiennych, które poprzez zastosowanie wybranych rozwiązań konstrukcyjnych stawiamy przy  nakładzie niewielkich środków finansowych, są idealnym rozwiązaniem dla potencjalnego Inwestora. Duże przestrzenie bez podpór wewnętrznych umożliwiają maksymalną elastyczność przy planowaniu układu pomieszczeń.
 • magazyny towarów wielkogabarytowych i przestrzennych
  W tym kontekście istotny jest wybór sposobu i technologii składowania z którym to zagadnieniem łączy się później szereg decyzji dotyczących budowy hali i jej wyposażenia. W fazie przygotowania oferty, w oparciu o informacje o rodzaju składowanego produktu i sposobu jego magazynowania: składowanie na paletach (ilość miejsc paletowych), składowanie na regałach magazynowych (rodzaj i ilość regałów), wysokość składowania, ilość ścieżek komunikacyjnych - dobieramy odpowiednie rozwiązania dotyczące parametrów geometrycznych hali przy zachowaniu odpowiednich proporcji jej głównych wymiarów. Po ustaleniu najważniejszego parametru hali magazynowej jakim jest jej wielkość, optymalizujemy konstrukcję nośną hali, dobieramy odpowiedni typ ścian i dachu, ilości bram, doków, drzwi itp.
 • magazyny opon
  Budowa magazynu opon wymaga od nas kompleksowego działania. Musimy  stworzyć funkcjonalny  budynek,  spełniający obowiązujące wymagania techniczne i przyjaznego dla środowiska. Hale stalowe Malbet o przeznaczeniu magazynowym i logistycznym zapewniają nieograniczony potencjał konstrukcyjny oraz oferują możliwość indywidualizacji architektury.
 • magazyny olejów
  Przy budowie hal usługowych,magazynów olejów,  należy również pamiętać o zagadnieniach związanych z ich bezpieczeństwem przeciwpożarowym, odpowiednią wentylacją czy wydzieleniem stref związanych z występowaniem dodatkowych zagrożeń, np. wybuchem.
 • magazyny produktów chemicznych
  Środki chemiczne należy przechowywać w magazynach spełniających warunki określone w kartach charakterystyki, a także w przepisach budowlanych i przeciwpożarowych. Magazyny produktów chemicznych  do przechowywania materiałów niebezpiecznych powinny być budynkami jednokondygnacyjnymi, wykonanymi z materiałów niepalnych o wymaganej klasie odporności ogniowej.
 • magazyny materiałów sypkich
  Sposoby magazynowania poszczególnych materiałów i wyrobów budowlanych zależą od ich wrażliwości na wpływy atmosferyczne. Dlatego na placu budowy urządza się składowiska otwarte, magazyny półzamknięte i magazyny zamknięte. Hale stalowe Malbet do przechowywania materiałów sypkich to gwarancja wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Na życzenie Klientów realizujemy zamówienia „pod klucz”, dzięki czemu każdy oddany przez nas magazyn jest od razu gotowy do wykorzystania.
 • magazyny stolarki okiennej
  Oferta Malbet jest bardzo elastyczna i obejmuje zarówno wybudowanie hali "pod klucz", jak również zakup konstrukcji i montaż we własnym zakresie przez inwestora, co pozwala na znacznie obniżenie kosztu inwestycji. Magazyny, które są projektowane i wykonywane w naszym przedsiębiorstwie są dostarczane do klienta i montowane wraz z lekką obudową ścian i dachu a często również realizowane przez zespół naszych pracowników i sprawdzonych partnerów kompleksowo wraz z pracami budowlanymi, wykończeniowymi i instalacyjnymi, co przy przechowywaniu stolarki okiennej stanowi klucz do sukcesu.
 • magazyny farb i klejów
 • magazyny materiałów budowlanych
  Hale magazynowe z przeznaczeniem budowlanym są niezwykle istotnym elementem infrastruktury niemal każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Z tego względu powinny być one nie tylko nowoczesne, bezpieczne i wytrzymałe, ale również atrakcyjne wizualnie.)
 • magazyny stali
  Jest to obiekt budowlany przystosowany do składowania i przemieszczania zapasów stali na wyodrębnionej przestrzeni, która może zajmować plac nieosłonięty (składowisko), plac półosłonięty (wiata), część budowli, całą budowlę lub kilka budowli magazynowych.
 • magazyny piasku i soli
  Hale systemowe magazynowe piasku i soli są niezwykle ekologiczne. Zabezpieczają przedostawanie się soli do gruntu. Wysoki stopień prefabrykacji umożliwia ich  budowę w ciągu kilku tygodni.
 • myjnie samochodowe
  Spośród wielu zastosowań hale odnajdą się także jako niewielkie jedno lub dwustanowiskowe myjnie samochodowe. Proste boczne ściany oraz brak wewnętrznych belek podtrzymujących konstrukcję dają bardzo elastyczną w zagospodarowaniu niczym nie skrępowaną powierzchnię umożliwiając bezproblemową instalację myjni automatycznej a założenie bram wjazdowych na obu przeciwległych ścianach przyczyni się do jeszcze większego komfortu pracy.
 • centra logistyczne
  Hala systemowa na centrum logistyczne  to modułowa lekka, gotowa konstrukcja której nadrzędną zaletą jest łatwy montaż bez konieczności spawania i nawiercania elementów na budowie. Jest idealnym rozwiązaniem na szybkie wykonanie kompletnej hali produkcyjnej, magazynowej, wiat przeznaczonej pod działalność małych i średnich firm oraz rolnictwa. Hala tworzy konstrukcję szkieletową utworzoną z rygli i słupów wykonanych z zimnogiętych kształtowników zetowych. Wszystkie elementy konstrukcji zabezpieczone są antykorozyjnie warstwą cynku. Hale systemowe posadawia się na płycie fundamentowej, ławach lub stopach fundamentowych o parametrach zgodnych z obliczeniami wynikającymi z warunków gruntowych w miejscu budowy.
 • centra handlowe
 • warsztaty mechaniczne
  Nasze rozwiązania doskonale wpasowują się w nowoczesną działalność biznesową. Malbet wybuduje zarówno halę pod niewielką działalność, np. warsztat samochodowy, jak również obiekt dla wymagającego Klienta biznesowego.
 • wiaty garażowe
  Swoje zastosowanie znajdują do wszelkiego rodzaju magazynowania towarów, które mogą stać na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale chronią przed deszczem i śniegiem. Są tańszym rozwiązaniem dla inwestycji o mniejszym budżecie. Nasze konstrukcje wiat mogą być zaprojektowane z myślą o późniejszej adaptacji na hale przemysłowe lub magazynowe.
 • zakłady usługowe
  Hale usługowe z przeznaczeniem na markety lub salony sprzedaży muszą łączyć w sobie komfortową przestrzeń obsługi klienta z możliwością dobrej ekspozycji oferowanego do sprzedaży towaru. Stacje obsługi pojazdów i warsztaty wymagać będą odpowiednich stanowisk zapewniających bezpieczeństwo i wydajność pracy. W myśl znanego powiedzenia: „Jak Cię widzą , tak Cię piszą”, miejsce prowadzenia działalności usługowej powinno być przyjazne klientom i swoim wyglądem oraz standardem zachęcać np. do robienia zakupów czy naprawy samochodu.
 • konstrukcje targowe, magazynowe
  Budowa konstobejmuje wykonanie fundamentów wraz z pracami ziemnymi, dostawę i montaż kompleksu hal, ścian działowych oraz chłodni, budynku socjalno-biurowego z elewacją z paneli stalowych oraz wykonanie posadzki przemysłowej.
 • magazyny wysokiego składowania
  Ważnym zagadnieniem podczas projektowania i budowy hali magazynowej jest odpowiednie zaprojektowanie zaplecza dostawczo - ekspedycyjnego takiego jak bramy, rampy, doki załadunkowe itd. W zależności od ruchu dziennego pojazdów istotne jest, aby przewidzieć odpowiednią powierzchnię placów manewrowych i dróg pozwalających na funkcjonalne działanie obiektu oraz zapewniających płynność dostaw i odbiorów składowanego towaru.
 • kontenery i budki strażnicze
  Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane z materiałów ocynkowanych ogniowo, co zapewnia długoletnią ochronę przed korozją, montowanie drzwi stalowych lub aluminiowych oraz stolarki okiennej wraz z zabezpieczeniem (w postaci rolet lub krat) pozwala na przystosowanie konstrukcji do różnorodnych celów, wymiary konstrukcji oraz sposób wykończenia dobieramy w zależności od potrzeb Klienta i przeznaczenia obiektu.